GÖZETİM

GÖZETİM & SERTİFİKASYON


LİMAN LOJİSTİK olarak listedeki hizmetler haricinde, lashing (yük sabitleme) konusunda da gözetim hizmeti sunuyoruz. Konteyner yüklemelerinde yada gemi üstü yüklemelerde sabitleme işlemi uluslararası standartlarda yapıldığına dair gözetim hizmeti ve belgelendirme hizmeti sunuyoruz.

ÖN YÜKLEME GÖZETİM

Pre-Loading sörveydeki hedef yükün gemiye yüklenmeden, yerinde kontrol edilerek kalite ve kondisyon durumunu belirlemektedir. Bu bağlamda surveyörlerimizin yaptığı denetimler sonucunda uygun olmayan bir durumun oluşmasında gemi kaptanına bilgi verilir ve gerekli önlemler alınarak yük evrakları hazırlanır.Yükleme boyunca birebir gözetimimiz devam etmektedir.

SAYIM GÖZETİM

Birebir gemi rıhtımında ve 7/24 uzman firma personellerimizin yapmış oldukları ürün miktar sayımlarını günlük özet raporlar ve ayrıntılı final raporu olarak iş ortaklarımızla paylaşıyoruz.

LİMAN KAPTANI VE KARGO GÖZETİM

Liman Kaptanı ve kargo gözetim hizmeti için görevli arkadaşlarımız, "Uzakyol Kaptanı" yeterliliği ile uzun süreli gemi ve kara tecrübelerine sahip olup, yüksek deniz eğitimi almış ve yüksek kapasiteli gemilerde bu eğitimlerini pratik etmiş kişilerdir. Liman Kaptanı ve kargo gözetim temel görevi müşterilerin, bütün çıkarlarını korumak ve zamandan tasarruf ederek ekstra masraflara karşı gerekli uyarıları uyarıları taraflarına iletmektir. Yüksek deneyimleri ile Liman Kaptanı ve kargo gözetim gemi üzerindelerken istenmeyen durumları öngörerek siz müsterilerimizin dikkatini konuya çekerler.  Sürekli gözetimle, doğru istifleme, yük seperasyonu ve yükün doğru bağlanması konularında hızlı-güvenli ve efektif bir operasyonu garanti ederler. Buda geminin güvenli seyirine ve varış limanında yükün en hızlı ve sorunsuz şekilde teslimine olanak verir. Günlük  raporlamalar ve fotoğraflarla desteklenen yorum ve tavsileri ile geminizdeki gerçek durumdan haberdar olmanıza olanak saglar.

Yük operasyonunun bitişine müteakip, Liman Kaptanı ve kargo gözetim yapılan işe ait detaylı bir rapor hazırlar ve  aşagıdaki eklerle beraber  tarafınıza iletir.

KİRALAMA ÖNCESİ GÖZETİM

Siz iş ortaklarımız için ambar kapakları, güverte ekipmanları ve genel gemi kondisyonunu denetliyoruz. Geminin kira süresince size yaşatabileceği sorunları önceden tahmin ederek gerekli önlemleri alabilmeniz için ayrıntılı raporlar sunuyoruz.

AMBAR GÖZETİM

Gemi ambarlarının yüke ve yüklemeye uygunluğunu sizler için denetliyoruz. Ayrıntılı fotoğraflar ile birlikte hazırladığımız raporu sizlere sunuyoruz.

BUNKER GÖZETİM

Uluslararası deniz ticaretinde gemi kiralama ve filo yönetim şirketleri için büyük maliyetlere neden olan deniz yakıtlarının iş ortaklarımız için büyük kayıplara neden olmalarını engellemek üzere alanında uzman surveyörlerimizle on / off hire ve isteğe bağlı bunker detection survey araştırmalarını titizlikler yapıyor ve sizlere raporluyoruz.

DRAFT GÖZETİM

Draft survey, ithalat ve ihracatta, deniz taşıtları ile taşınan özellikle kuru dökme yüklerin yüklenmesinde veya boşaltılmasında, suyun kaldırma kuvveti prensibinden yola çıkılarak, bir takım statik hesaplamalar yardımı ile söz konusu deniz taşıtının ağırlığını bulmak amacı ile kullanılan, uluslararası alanda kabul görmüş bir tartım metodudur. Uzman surveyörlerimiz tarafından tarafsız ve bağımsız olarak draft surveyi yapılarak iş ortaklarımıza raporluyoruz. 

MÜHÜR GÖZETİM

İş ortaklarımızın talebine istinaden ambar/tank/manhole mühür kontrolü, mühürleme ve mühür sökme işlemlerini yapıyor ve tutanakları sizlere raporluyoruz. 

KONTEYNER YÜKLEME BOŞALTMA GÖZETİM

Konteyner yüklemelerinize ve tahliyelerinize uzman ve tecrübeli personelimiz ile nezaret ederek, operasyonun sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz.İhracat işlemlerinizde sefer esnasında ve tahliye sırasında oluşabilecek sorunlardan doğacak claimlerden etkilenmemeniz için detaylı yükleme öncesi fotoğrafları (full hd) ve ayrıntılı yükleme raporumuzla haklarınızı koruyoruz.

KONTEYNER HASAR/DURUM GÖZETİM

Konteyner hasar ve kondisyon surveyleri IICL standartlarına uygun olarak, hasar kontrolleri, bulunan hasarların gerekli  tamirlerinin yapılması ve konteynerin kullanıma tekrar dönüşünün takibi gibi bir süreç içerisinde yapılmaktadır.

Konteynerler aynı zamanda contaniner kiraya giriş/kiraya çıkış surveylerine de tabidirler. Konteynerler bütün ömürlerini sahipleri dışında kiralandıkları üçüncü parti şirketlerin hizmetlerinde geçirirler ve bu süreçte yıpranmaları/hasarlanmaları muhtemeldir. Zorlu deniz/hava şartlarında yeni kiracıların yüklerini  taşıyacak konteynelerin yükleme öncesinde kondisyon surveylerinin yapılması, taşıma esnasında yüke zarar gelmesini engellemesi açısından önemlidir.Konteyner kiraya giriş/çıkış kondisyon surveyi temelde gemi kiraya giriş/çıkış gözetimi ile aynı prensipte olmasına karşın o kadar karmaşık değildir.